„Bezbedni u školi- sigurni kroz život“

U okviru   projekta „Bezbedni u školi- sigurni kroz život“, 30.10.2015.g. održan je niz radionica sa učenicima prvog razreda. U gostima su nam bile Gordana Jovanović, referent za medicinski otpad i dr Sofija Vukadinović. Razgovor je bio usmeren ka bezbednom ponašanju u pogledu očuvanja zdravlja, pravilnoj ishrani, doziranoj fizičkoj aktivnosti i odgovornom načinu života, koji će obezbediti optimalno zdravlje svakoga od nas. Od doktorke smo saznali o pojedinim bolestima i načinu njihove prevencije, dobili brojne korisne savete o pravilnom režimu ishrane, dok je g-đa Gordana Jovanović sa učenicima razgovarala na temu humanosti, fazama i simptomima odrastanja i adolescencije i postupcima pri odvikavanju od pušenja. Učenici su nakon svakog časa ostali trenutak duže, ne bi li dobili odgovore na svoja pitanja iz oblasti očuvanja zdravlja, prema njihovim rečima-„ najvažnije stvari u životu.“