Takmičenja „Poslovni izazov“ u Geodetskoj školi

Takmičenja „Poslovni izazov“ pokrenuta su sa namerom da podstakne srednjoškolce da upotrebe svoje veštine na inovativan način kako bi povećali svoje mogućnosti pri zapošljavanju i unapredili svoj stvaralački duh.
O takmičenju…
Poslovni izazov (u trajanju od 9h do 19h) okuplja 100 srednjoškolaca iz različitih škola koji se dele u timove od po 4-5 učenika (ne takmiči se škola protiv škole, već timovi). Tokom određenog vremenskog perioda (nekoliko sati) timovi osmišljavaju biznis plan kao odgovor na Izazov koji im postavlja domaćin takmičenja. Svaki tim ima laptop i pristup internetu, kao i biznis volontera iz realnog biznis sveta, koji je tu da svom timu pomogne savetima, predlozima, iskustvom, ali ne i da radi umesto tima. Na kraju dana, timovi izlaze pred stručni žiri i drže prezentacije. Tri prvoplasirana tima dobijaju nagrade i plasiraju se na sledeće nivoe takmičenja.

Na prošlogodišnjem Poslovnom izazovu za beogradske škole prvo mesto osvojio je tim br. 5 koji su činili učenici:
Stanislav Mladenović (Geodetska tehnička škola)
Nikolina Tomić ( „Milutin Milanković“)
Marko Petrušić (Vazduhoplovna akademija)
Milica Petrović (Srednja turistička škola)
Ognjen Lazarević (Ekonomska škola „Nada Dimić“)
Steknite novo poslovno i životno iskustvo. Imate priliku da se prijavite da upoznate nove ljude, da se družite, učite i putujete kao naš Stanislav prošle godine.
Ovogodišnje regionalno takmičenje biće održano u:
BEOGRADU (16. decembar) – za učenike škola sa teritorije Beograda, Pančeva i Šapca.

Biramo novi tim Geodetske tehničke škole , u četvrtak 05.11.2015.god.
11h-13:30h za učenike prve i treće godine
14h-16:30h za učenike druge i četvrte godine.
Takmičenje će se održati u prosotorijama Plesnog kluba Spina, koji se nalazi u prostorijama škole . Ulazi se iz dvorišta učeničkog doma Karđorđe
(Pitati sutra dežurnog učenika gde je Spin, ako ne možete da nađete)

Biramo učenike koji će predstavljati svoju skolu u BEOGRADU (16. decembara) na regionalnom takmičenju.

Tri prvoplasirana tima sa svakog od regionalnih takmičenja učestvovaće na Nacionalnom finalu u Beogradu (18-19. februar 2016. godine), a nacionalni pobednici će imati priliku da se takmiče sa vršnjacima iz Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Hrvatske na trodnevnom Poslovnom izazovu zapadnog Balkana koji će u aprilu 2016. godine biti održan u Zagrebu.

Organizator takmičenja http://www.ja-serbia.org/sr   ( Dostignuća mladih u Srbiji )