DAN ŠKOLE, 15.10.2015.

DAN  ŠKOLE, 15.10.2015.

Dramska sekcija Geodetske tehničke škole svake godine priprema proslavu Dana škole, objedinjujući mnogostruke talente naših učenika.

Obeležavanje Dana škole svake godine ima neke svoje zajedničke, tradicijom utemeljene segmente.

Na prvom mestu je to raspisivanje nagradnog  temata, koji se radi  u okviru pismenog sastava, uvek na neku  aktuelnu temu. Pišući o društveno značajnim temama, naši učenici svake godine iznenade zrelošću i visokim stepenom svesti. Ove, 2015, godine, učenici su pisali na temu NEĆU RIJALITI, NE DAM KULTURU. Radovi su prikazivali osudu nekvalitetnog i štetnog uticaja popularnih televizijskih programa.

Naši gosti uvek sa nestrpljenjem očekuju predstavu dramske sekcije, koja se daje u okviru priredbe pripremljene povodom Dana škole.

Ove godine, glumci su doživeli ovacije nakon izvođenja predstave  “ANALFABETA”, rađene po tekstu, jednočinke Branislava Nušića. Sa učenicima su radile profesorke Rada Dragičević i Amira Petrović. Priliko priprema predstava, svi se lepo zabavljaju, tako da uvek poželimo da napravimo predstavu o nastanku predstave.

Sa brojnim učenicima su radile kao pedagozi profesorke Rada Dragičević i Amira Petrović.