ДАН ШКОЛЕ, 15.10.2015.

Драмска секција Геодетске техничке школе сваке године припрема прославу Дана школе, обједињујући многоструке таленте наших ученика.

Обележавање Дана школе сваке године има неке своје заједничке, традицијом утемељене сегменте.

На првом месту је то расписивање наградног  темата, који се ради  у оквиру писменог састава, увек на неку  актуелну тему. Пишући о друштвено значајним темама, наши ученици сваке године изненаде зрелошћу и високим степеном свести. Ове, 2015, године, ученици су писали на тему НЕЋУ РИЈАЛИТИ, НЕ ДАМ КУЛТУРУ. Радови су приказивали осуду неквалитетног и штетног утицаја популарних телевизијских програма.

Наши гости увек са нестрпљењем очекују представу драмске секције, која се даје у оквиру приредбе припремљене поводом Дана школе.

Ове године, глумци су доживели овације након извођења представе  “АНАЛФАБЕТА”, рађене по тексту, једночинке Бранислава Нушића. Са ученицима су радиле професорке Рада Драгичевић и Амира Петровић. Прилико припрема представа, сви се лепо забављају, тако да увек пожелимо да направимо представу о настанку представе.

Са бројним ученицима су радиле као педагози професорке Рада Драгичевић и Амира Петровић.