BRAVO ZA LUKU I UROŠA!!!



BRAVO ZA LUKU I UROŠA!!!

U Beogradu je 17. decembra održano regionalno takmičenje srednjoškolaca u preduzetničkim veštinama “Poslovni izazov”, a zadatak da osmisli proizvod ili uslugu inspirisanu novogodišnjim praznicima najbolje je uradio tim broj 7 koji je osvojio prvu nagradu i plasirao se na nacionalno finale.

Ovaj tim pobedio je sa idejom o mobilnoj aplikaciji koja omogućava korisnicima da sami dizajniraju svoje ukrase.
Takmičenje je okupilo 110 učenika iz 27 srednjih škola iz Beograda, Smedereva i Valjeva, a svi su bili grupisani u timove sastavljene od učenika iz različitih škola. Timovi su osmišljavali rešenje problema koji im je postavljen i kreirali biznis planove koje su na kraju dana prezentovali žiriju koji je bio u sastavu:
Branka Radojičić – menadžer odeljenja za internu komunikaciju i razvoj kompanije AXA Osiguranje
Vesna Vidojević – savetnik u Ministarstvu omladine i sporta Republike Srbije
Vladimir Prelovac – osnivač kompanije Devana Technologies i Udruženje za podsticanje preduzetništva „Živojin Mišić“
Dragana Jevtić – menadžer projekta Creative Mentorship/Kreativno mentorstvo
Milan Okanović – asistent na Univerzitet u Beogradu, Fakultet organizacionih nauka
Timove su mentorisali članovi Case Study Club u okviru Fakulteta organizacionih nauka.

Tim  učenika koji predstavljao Geodetsku tehničku  školu na ovogodišnjem regionalnom takmičenju POSLOVNI IZAZOV u organizaciji Dostignuća Mladih u Srbiji/Junior Achievement in Serbia činio je:
Luka Čugalj IV-1
Uroš Kuzmanović IV-4
Nemanja Božović IV-4
Stanislav Mladenović IV-3

poslovni izazov

Učenike su odabrali:
Bilja Ristović (alumni Dostignuća mladih u Srbiji)
Ljiljana Jovanović (psiholog Geodetske tehničke škole)
Marijana Milošević (prof. matematike i računarstva)
Ninoslav Juras (prof. stručnih geodetskih predmeta)
Miloš Stevanić (prof. stručnih geodetskih predmeta)
Stanislav Mladenović (učenik, prošlogodišnji pobednik)
Prvo mesto osvojili su učenici u timu br. 7:
Maja Petrović (Ekonomska škola “Nada Dimić”, Zemun)
Snežana Karanović (Farmaceutsko-fizioterapeutska škola, Beograd)
Predrag Kovač (Tehnička škola Železnik, Beograd)
Gabrijela Đorđević (Srednja tehnička PTT škola)
Mentor tima: Tanja Ilić, FON

luka i uros poslovni izazov
Drugo mesto pripalo je timu br. 11:
Marina Ristić (Prva beogradska gimnazija)
Uroš Kuzmanović (Geodetska tehnička škola, Beograd)
Sofija Đukić (Ekonomska škola, Grocka)
Stefan Petrović (Mašinska škola “Radoje Dakić”, Beograd)
Miloš Ranisavljević (Medicinska škola, Zemun)
Mentor tima: Nemanja Krstonic, ALumni kklub Dostignuca mladih
Tim br. 10 osvojio je treće mesto:
Jovana Jovanović (Ekonomska škola “Nada Dimić”, Zemun)
Luka Čugalj (Geodetska tehnička škola, Beograd)
Višnja Jovanović (Prva beogradska gimnazija)
Anđela Hrkman (Srednja škola, Grocka)
Aleksa Burmazović (Evropska poslovna škola “Milutin Milanković”, Beograd)
Mentor tima: Aleksandar Obradović, FON
Članovi tri prvoplasirana tima obezbedili su sebi mesto u Nacionalnom finalu a pobednici finala će učestvovati i na Poslovnom izazovu zapadnog Balkana u aprilu 2016. u Zagrebu, zajedno sa vršnjacima iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Crne Gore.

geo dominacija
“Poslovni izazov” je pokrenut sa namerom da podstakne srednjoškolce da upotrebe svoje veštine na inovativan način kako bi unapredili svoj preduzetnički duh i povećali svoje mogućnosti za zapošljavanje.
U toku školske godine na četiri regionalna Poslovna izazova (u Čačku, Leskovcu, Novom Sadu i Beogradu) učestvuje više od 400 učenika iz 90 opština u Srbiji u kojima se sprovode obrazovni programi Dostignuća mladih iz oblasti preduzetništva i finansijske pismenosti.
Takmičenje je realizovala organizacija Dostignuća mladih u Srbiji uz finansijsku podršku Mladi su zakon – Ministarstvo omladine i sporta i kompanije KPMG, kao i logističku podršku JA Alumni Serbia.


Komentari su zatvoreni.