Savindan, 27. januara 2016.god.

Savindan je praznik Srpske pravoslavne crkve koji se slavi 27. januara (tj. 14. januara po starom kalendaru), kojim se obeležava uspomena na svetog Savu, princa dinastije Nemanjića, srpskog prosvetitelja i prvog arhieposkopa srpskog.

Praznik Savindan je u crkvenom kalendaru upisan crvenim slovima: Sveti Sava, prvi arhiepiskop srpski. Praznik svetog Save je jedan od najvećih hramovnih i porodičnih praznika u srpskom narodu, svetkuju ga mnoge zanatlije a proglašen je i za školsku slavu.

ZVK_8807

Na Savindan nije bilo nastave u Geodetskoj tehničkoj školi, ali su učenici, roditelji, profesori i prijatelji škole prisustovali  priredbi u Zvezdara teatru, koju su pripremili učenici naše škole uz pomoć profesorki Olivere Lojanice i Dragane Trnavac .

Direktorka geodetske tehničke škole Marija Radić dočekala je goste. Više fotografija možete pogledati ovde.

Snimak priredbe možete pogledati   ovde.  Mi smo uživali.