Geodetska tehnička škola kao kulturno nasleđe Zvezdare

Trećim susretom u okviru programa u organizaciji Geodetske tehničke škole, uz podršku Komisije za rodnu ravnopravnost predsednika GO Zvezdara, večeras, 30.09.2016. u velikoj sali MZ „Lipov lad“ završen je program „Kulturno nasleđe i zajednice: Živeti sa nasleđem Zvezdare u Zvezdari“.

Bogato nasleđe Zvezdare, na veoma zanimljiv način, predstavili su učenici Geodetske tehničke škole, na čelu sa svojom profesorkom Jagodom Petrović Ukaj, teorijska saznanja učenika veoma slikovito kroz brojne životne priče i anegdote potkrepio je dopunio, razjasnio i približio mladim ljubopitljivim đacima Čedomir Vučković, profesor u penziji, živa enciklopedija zvezdarske, a i beogradske istorije i nasleđa.

Na kraju večeri film o Geodetsko tehničkoj školi je oduševio prisutne i predstavio pravo kulturno nasleđe i vrednost prikazujući nastanak, početak i kasniji rad kroz izuzetne originalne slike toga doba.300919-danievropskebastine1