SVETSKI DAN VODA U GEODETSKOJ

SVETSKI DAN VODA OBELEŽEN JE U GEODETSKOJ TEHNIČKOJ ŠKOLI PUTEM RADIONICE O NENASILNOJ KOMUNIKACIJI I GOSTOVANJEM UČENIKA IZ EKO-ŠKOLE IZ VELIKE PLANE NA „DASKAMA KOJE ŽIVOT ZNAČE“

Direktorka Tehničke škole „ Nikola Tesla“ iz Velike Plane, Mirjana Šljivančanin, ostvarila je kontakt sa mnogim direktorima i profesorima koji takođe rade u Eko -školama. Jedno poznanstvo sa gospođom Jagodom Petrović Ukaj, koja je profesor geografije i radi u Geodetskoj tehničkoj školi u Beogradu rezultiralo je pozivom da budemo njihovi gosti. Naime, u sredu 22.marta, kada se obeležava Svetski dan voda, naši učenici, maturanti i članovi dramske sekcije, Marko Kovandžić, Novica Ristić i Andreja Vasić, u pratnji direktorke i profesora srpskog jezika Siniše Pavlovića i Jelice Milićević bili su gosti pomenute beogradske škole.

20170322_095146

Bilo je to jedno divno iskustvo. Dočekani smo u prijatnoj atmosferi. Drugari iz Beograda bili su raspoloženi da nam pokažu svoju školu. Prošetali smo se prostranim hodnicima prepunim cveća, pogledali na zidovima njihove fotografije u vezi sa njihovim aktivnostima. Oduševili smo se kantama za smeće različitih boja gde su odlagali papir, plastiku, staklo…

20170322_123243

Nakon razgledanja škole i osveženja, naši domaćini odveli su nas u „Zvezdara teatar“ koji im je u komšiluku. Na sceni jednog prestižnog beogradskog pozorišta naši momci izveli su svoju predstavu „Pevaj, brate“ pred svojim vršnjacima iz Geodetske tehničke škole, Savremene  gimnazije, a u publici je bila i nastavnica Marina Drndarski iz beogradske osnovne škole „Drinka Pavlović“, koordinator Eko-škole, kao i roditelji učenika škole domaćina. Za naše učenike ovo iskustvo je od neprocenjive vrednosti. Kažu da ne mogu da veruju da su igrali na daskama na kojima iz večeri u veče nastupaju bardovi srpskog glumišta. Pomagali su im oko scene, muzike i rasvete sami profesionalci. A i oni su se tako ponašali. Tome u prilog govori smeh publike koji je bio prisutan sve vreme kao i   aplauz kojim su nagrađeni na kraju.Nakon predstave, obišli smo Kalemegdan, zadržavši se posebno na ušću Save u Dunav, ipak je to bio Svetski dan voda.

Tekst pripremile:

Jelica Milićević i Jagoda Petrović-Ukaj