СВЕТСКИ ДАН ВОДА У ГЕОДЕТСКОЈ

Објављено од стране Marijana Milošević
мар 28, 2017

СВЕТСКИ ДАН ВОДА ОБЕЛЕЖЕН JE У ГЕОДЕТСКОЈ ТЕХНИЧКОЈ ШКОЛИ ПУТЕМ РАДИОНИЦЕ О НЕНАСИЛНОЈ КОМУНИКАЦИЈИ И ГОСТОВАЊЕМ УЧЕНИКА ИЗ ЕКО-ШКОЛЕ ИЗ ВЕЛИКЕ ПЛАНЕ НА „ДАСКАМА КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ“

Директорка Техничке школе „ Никола Тесла“ из Велике Плане, Мирјана Шљиванчанин, остварила је контакт са многим директорима и професорима који такође раде у Еко -школама. Једно познанство са госпођом Јагодом Петровић Укај, која је професор географије и ради у Геодетској техничкој школи у Београду резултирало је позивом да будемо њихови гости. Наиме, у среду 22.марта, када се обележава Светски дан вода, наши ученици, матуранти и чланови драмске секције, Марко Кованџић, Новица Ристић и Андреја Васић, у пратњи директорке и професора српског језика Синише Павловића и Јелице Милићевић били су гости поменуте београдске школе.

20170322_095146

Било је то једно дивно искуство. Дочекани смо у пријатној атмосфери. Другари из Београда били су расположени да нам покажу своју школу. Прошетали смо се пространим ходницима препуним цвећа, погледали на зидовима њихове фотографије у вези са њиховим активностима. Одушевили смо се кантама за смеће различитих боја где су одлагали папир, пластику, стакло…

20170322_123243

Након разгледања школе и освежења, наши домаћини одвели су нас у „Звездара театар“ који им је у комшилуку. На сцени једног престижног београдског позоришта наши момци извели су своју представу „Певај, брате“ пред својим вршњацима из Геодетске техничке школе, Савремене  гимназије, а у публици је била и наставница Марина Дрндарски из београдске основне школе „Дринка Павловић“, координатор Еко-школе, као и родитељи ученика школе домаћина. За наше ученике ово искуство је од непроцењиве вредности. Кажу да не могу да верују да су играли на даскама на којима из вечери у вече наступају бардови српског глумишта. Помагали су им око сцене, музике и расвете сами професионалци. А и они су се тако понашали. Томе у прилог говори смех публике који је био присутан све време као и   аплауз којим су награђени на крају.Након представе, обишли смо Калемегдан, задржавши се посебно на ушћу Саве у Дунав, ипак је то био Светски дан вода.

Текст припремиле:

Јелица Милићевић и Јагода Петровић-Укај