„Будимо заједно – будимо у природи“

Објављено од стране Marijana Milošević
апр 1, 2017

Л.Н.Толстој је рекао: „ Срећа- то је бити са природом, гледати је и с њом говорити“ Вођени тиме, ученици Геодетске техничке школе су организовали акцију под називом „Будимо заједно – будимо у природи“.У оквиру рада Еко-школе Геодетска техничка школа је 31. марта 2017.године организовала акцију уклањања отпада са простора Звездарске шуме. Парк-шума Звездара или споменик природе Звездара представља значајан део екосистема града и атрактивно је излетиште у ужем центру града, које служи за одмор, спорт и рекреацију. Генерални план Београда до 2021. године је издвојио Звездарску шуму као евидентирану површину са природним вредностима, који спада у трајна добра града Београда. Акцију је подржало, као кореализатор, ЈКП Зеленило, управљач простором Звездарске шуме: возилима, координацијом рада, опремом и бројним присуством стручних сарадника. У акцију су укључени и чланови Клуба родитеља и наставника Геодетске техничке школе, а акцију су подржали својим учешћем представници ГО Звездара, представници Звездарског еколошког центра, организација Црвеног крста Звездара, ДВД Звездара, Секретаријат за заштиту животне средине града Београда, пензионерска удружења и суграђани који су путем медија обавештени о одржавању догађаја. Посвећеност свих присутних и пријатно дружење различитих генерација у овако озбиљном послу, повезала је жеља за очувањем животне средине у нашем окружењу, за унапређењем околине у којој живимо и радимо. Посебну улогу имали су наши ученици одељења 1-3 и 1-5, који су показали позитиван однос према новим сарадницима на овом значајном задатку и оправдали нашу веру у њихову сутрашњу професионалност. Захвалност на учешћу упућујемо свима који су нам се данас прикључили у организацији и реализацији акције. Координатор Еко-школе, Јагода Петровић-Укај, проф.

slika 1 slika 2