„Budimo zajedno – budimo u prirodi“

L.N.Tolstoj je rekao: „ Sreća- to je biti sa prirodom, gledati je i s njom govoriti“ Vođeni time, učenici Geodetske tehničke škole su organizovali akciju pod nazivom „Budimo zajedno – budimo u prirodi“.U okviru rada Eko-škole Geodetska tehnička škola je 31. marta 2017.godine organizovala akciju uklanjanja otpada sa prostora Zvezdarske šume. Park-šuma Zvezdara ili spomenik prirode Zvezdara predstavlja značajan deo ekosistema grada i atraktivno je izletište u užem centru grada, koje služi za odmor, sport i rekreaciju. Generalni plan Beograda do 2021. godine je izdvojio Zvezdarsku šumu kao evidentiranu površinu sa prirodnim vrednostima, koji spada u trajna dobra grada Beograda. Akciju je podržalo, kao korealizator, JKP Zelenilo, upravljač prostorom Zvezdarske šume: vozilima, koordinacijom rada, opremom i brojnim prisustvom stručnih saradnika. U akciju su uključeni i članovi Kluba roditelja i nastavnika Geodetske tehničke škole, a akciju su podržali svojim učešćem predstavnici GO Zvezdara, predstavnici Zvezdarskog ekološkog centra, organizacija Crvenog krsta Zvezdara, DVD Zvezdara, Sekretarijat za zaštitu životne sredine grada Beograda, penzionerska udruženja i sugrađani koji su putem medija obavešteni o održavanju događaja. Posvećenost svih prisutnih i prijatno druženje različitih generacija u ovako ozbiljnom poslu, povezala je želja za očuvanjem životne sredine u našem okruženju, za unapređenjem okoline u kojoj živimo i radimo. Posebnu ulogu imali su naši učenici odeljenja 1-3 i 1-5, koji su pokazali pozitivan odnos prema novim saradnicima na ovom značajnom zadatku i opravdali našu veru u njihovu sutrašnju profesionalnost. Zahvalnost na učešću upućujemo svima koji su nam se danas priključili u organizaciji i realizaciji akcije. Koordinator Eko-škole, Jagoda Petrović-Ukaj, prof.

slika 1 slika 2