Матуранти Геодетске у посети Високој грађевинско-геодетској школи

јун 1, 2022

Када се ближи крај школске године, пред ученике четвртог разреда наше школе поставља се питање шта даље, како одабрати прави пут у наставку свога школовања, да ли наставити своје усавршавање у геодезији или не?

Геодетска техничка школа већ традицинално на крају школовања за наше матуранте организује посете институцијама, које школују будуће геодетске инжењере, 19. маја 2022. године, ученици четвртог разреда Геодетске техничке школе били су гости геодетског пододсека Високе грађевинско-геодетске школе из Београда, која ради у оквиру Академије техничко – уметничких струковних студија у Београду.

Домаћини нашим ученицима, директорки Геодетске школе Снежани Пандуровић – Алексић и наставнику геодетских предмета Нинославу Јурасу, били су: др Марко Мирковић, проф.с.с., руководилац Одсека Висока грађевинско- геодетска школа др Слободан М. Панџић, дипл. инж. геод. шеф геодетског пододсека и спец. Јочковић Милена дипл. инж. геод. предавач. Домаћини су нас упознали са 60. година дугом традицијом своје установе, наставним и ваннаставним активностима студената, како изгледа упис, могућностима добијања лиценци након завршетка студија и даљем усавршавању по завршетку основних студија, као и разноврсним пословима који се отварају пред носиоцима дипломе мастер инжењера геодезије.

Након предавања, дружење је настављено у пријатном разговору где су размењена искуства из струке, проблеми са којима се срећу ученици/студенти и могућностима даљег унапређења сарадње наших образовних установа.  За љубазног госта и капија широм отворена

Домаћинима се захваљујемо на гостопримству, а нашим матурантима који се реше да наставе своје школовање на Високој грађевинско-геодетској школи желимо пуно успеха. Врата и једне и друге школе увек су им широм отворена.