УЧЕНИЦИ И НАСТАВНИЦИ ГЕОДЕТСКЕ ЧИТАЛИ ГЛАСНО!

28. фебруар је од 2013. године Национални дан књиге, па се у нашој школи тог дана, у школској библиотеци, традиционално одржава гласно читање и размишљање о прочитаном.

На данашњој радионици коју је осмислила и одржала Амира Петровић, проф. и библиотекар наше школе, било је присутно много ученика и наставника који су се одазвали позиву. Били су присутни чланови новинарске секције, а суделовале су и наставнице Ивана Мекић и Дијана Јордановић, као и психолог школе Ружица Петровић Гашевић.

Кроз књижевну радионицу која је помало личила на књижевни експеримент, доказивали смо моћ писане речи и утицај који књига, тј. прочитано, има на нас.

На почетку беше реч, каже се у једној популарној књизи, па ћемо неговати и пазити ту написану реч и књигу која је чува.