Такмичења „Пословни изазов“ у Геодетској школи

Објављено од стране Marijana Milošević
нов 4, 2015

Такмичења „Пословни изазов“ покренута су са намером да подстакне средњошколце да употребе своје вештине на иновативан начин како би повећали своје могућности при запошљавању и унапредили свој стваралачки дух.
О такмичењу…
Пословни изазов (у трајању од 9h до 19h) окупља 100 средњошколаца из различитих школа који се деле у тимове од по 4-5 ученика (не такмичи се школа против школе, већ тимови). Током одређеног временског периода (неколико сати) тимови осмишљавају бизнис план као одговор на Изазов који им поставља домаћин такмичења. Сваки тим има лаптоп и приступ интернету, као и бизнис волонтера из реалног бизнис света, који је ту да свом тиму помогне саветима, предлозима, искуством, али не и да ради уместо тима. На крају дана, тимови излазе пред стручни жири и држе презентације. Три првопласирана тима добијају награде и пласирају се на следеће нивое такмичења.

На прошлогодишњем Пословном изазову за београдске школе прво место освојио је тим бр. 5 који су чинили ученици:
Станислав Младеновић (Геодетска техничка школа)
Николина Томић ( „Милутин Миланковић“)
Марко Петрушић (Ваздухопловна академија)
Милица Петровић (Средња туристичка школа)
Огњен Лазаревић (Економска школа „Нада Димић“)
Стекните ново пословно и животно искуство. Имате прилику да се пријавите да упознате нове људе, да се дружите, учите и путујете као наш Станислав прошле године.
Овогодишње регионално такмичење биће одржано у:
БЕОГРАДУ (16. децембар) – за ученике школа са територије Београда, Панчева и Шапца.

Бирамо нови тим Геодетске техничке школе , у четвртак 05.11.2015.год.
11h-13:30h за ученике прве и треће године
14h-16:30h за ученике друге и четврте године.
Такмичење ће се одржати у просоторијама Плесног клуба Спина, који се налази у просторијама школе . Улази се из дворишта ученичког дома Карђорђе
(Питати сутра дежурног ученика где је Спин, ако не можете да нађете)

Бирамо ученике који ће представљати своју сколу у БЕОГРАДУ (16. децембара) на регионалном такмичењу.

Три првопласирана тима са сваког од регионалних такмичења учествоваће на Националном финалу у Београду (18-19. фебруар 2016. године), а национални победници ће имати прилику да се такмиче са вршњацима из Босне и Херцеговине, Црне Горе и Хрватске на тродневном Пословном изазову западног Балкана који ће у априлу 2016. године бити одржан у Загребу.

Oрганизатор такмичења http://www.ja-serbia.org/sr   ( Достигнућа младих у Србији )